nikodem jeżewski

Jeżewski: Zapowiada się starcie dwóch światów

11 grudnia Nikodem Jeżewski miał walczyć w Wielkim Klinczu z Yourim Kalengą, ale dostał ofertę od Eddiego Hearna i zmienił plany. W sobotę jego rywalem będzie Lawrence Okolie. Dla Polaka to walka życia.

– Ta walka to jak wygrany los na loterii, a może i prezent od Boga. Chciałem swoją postawą pokazać, że w życiu trzeba ryzykować. Na tym polega życie – trzeba żyć, a nie przeżyć, a ja lubię żyć – mówi Nikodem Jeżewski w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

Z Okoliem miał walczyć Krzysztof Głowacki, ale zachorował na koronawirusa i jego walka z Brytyjczykiem została odwołana. Eddie Hearn chciał, żeby Głowackiego zastąpił Michał Cieślak, który w sobotę walczył z Taylorem Mabiką na gali Polsat Boxing Night. Gdy Cieślak wraz ze swoim sztabem odrzucili ofertę, brytyjski promotor złożył propozycję Jeżewskiemu.

– W nocy z soboty na niedzielę Eddie Hearn napisał mi, że Nikodem będzie walczył z Okoliem i wysłał mi kontrakt. Zadzwoniłem do Nikodema i powiedziałem mu, że dostał taką ofertę. Spytał tylko, czy wszystko się zgadza. Nawet nie zapytał o warunki finansowe i powiedział, że przyjmuje ofertę. Rozmowa trwała kilka sekund – mówi Krystian Każyszka, promotor Jeżewskiego, w rozmowie z PoGongu.

Jeżewski w niedzielę poleciał do Londynu. Na miejscu miał zrobione testy na Covid-19. Jest zdrowy, więc w sobotę zobaczymy go w ringu. Faworytem będzie Okolie, który jest niepokonany.

– Oczywiście jest bardziej doświadczony ode mnie, walczył na igrzyskach, zapowiada się starcie dwóch światów. To nie jest tak, że ja już szukam wymówki, bo to nie o to chodzi, ale twardo stąpam po ziemi i realnie oceniam szanse. Dużo przemawia na jego korzyść, to będzie pojedynek olimpijczyka z prostym chłopakiem z marzeniami z 25-tysięcznej Kościerzyny – mówi Jeżewski w rozmowie z TVP Sport.

– Okolie jest rywalem z najwyższej półki, to nie są żarty. Ale wierzę w Nikodema. Przez trzy lata ciężko pracował pod naszymi skrzydłami. Miał kilkanaście dobrze przepracowanych obozów. Myślę, że to jest dla niego idealny czas. Ma realną szansę sprawić niespodziankę – mówi promotor Jeżewskiego.

Przeczytaj także: Pindera o ofercie dla Cieślaka i walce Okolie vs Jeżewski

DODAJ ODPOWIEDŹ

Top Reviews

Video Widget

gallery