Michał Materla vs Roberto Soldić

KSW 56. Uśmiechy i szacunek przed wojną w klatce

Podczas ceremonii ważenia Michał Materla i Roberto Soldić uśmiechali się do siebie. W powietrzu unosił się szacunek. W sobotę w klatce już tak miło nie będzie. Liczymy na dobrą bijatykę!

Michał Materla to facet, którego nigdy nie można skreślać, w MMA przeżył już chyba wszystko. Roberto Soldić to młody wilczek, jedenaście lat młodszy od Materli. Chorwat jest killerem o twarzy dziecka. W KSW wygrał pięć walk, w tym cztery przed czasem. Tylko Michał Pietrzak przetrwał z nim cały dystans.  

W sobotę Materla i Soldić spotkają się w klatce KSW. Według bukmacherów underdogiem jest Materla. Jak sam twierdzi, jemu odpowiada taka rola. Wydaje się, że możliwe są tylko dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wygraną Soldicia przez nokaut, drugi zwycięstwo Materli w parterze. Ale to jest tak kozackie zestawienie, że może zdarzyć się wszystko. Nie zapominajmy, że Michał w stójce też się umie bić.  

Między Materlą a Soldiciem nie ma złej krwi. Na ceremonii ważenia były uśmiechy i szacunek z obu stron. Maciej Kawulski ułożył ręce w kształt serca, gdy Michał i Roberto objęli się po face to face. To był śmieszny obrazek, możecie go obejrzeć w materiale wideo poniżej.  

Materla już nic nikomu nie musi udowadniać. Jeśli wygra, znowu będzie kandydatem do walki o pas wagi średniej. Soldić w poszukiwaniu wyzwań poszedł kategorię wyżej. Ma dużo argumentów, żeby pokonać Materlę. Jeżeli to zrobi, a stawiamy, że zrobi, to będzie już mógł nosić głowę bardzo wysoko.

Podczas ceremonii ważenia mocno nabuzowany był Tomasz Narkun. Widać było, że już go ciągnie do klatki. Krzyczał do mikrofonu, że wygra przez nokaut w pierwszej rundzie. Erslan był stonowany, zapowiedział tylko, że będzie nowym mistrzem. Panowie podgrzali trochę atmosferę. I dobrze, bo wcześniej było trochę za spokojnie.

Narkun po raz piąty będzie bronił pasa w kategorii półciężkiej. To wcale nie musi być dla niego spacerek. Erslan w KSW stoczył jedną walkę. Zna się na robocie, ma zero w rekordzie i jest bardziej napompowany od Tomka. Tym ostatnim Narkun akurat się nie przejmuje. – Może jestem chudy, ale jak przypierdolę to będzie grubo – mówił Polak w czwartek na spotkaniu z mediami. I tego się trzymajmy.

***

W szóstym pojedynku gali KSW 56 zobaczymy Karolinę Owczarz i Justynę Habę. To może być dobra reklama kobiecego MMA. Owczarz raczej będzie szukała gry parterowej, ale może obejrzymy trochę dobrej stójki. Faworytką jest łodzianka, która jest już łączona z walką o mistrzowski pas. Jeśli wygra z Habą, to pewnie dostanie mistrzowską szansę.

Justyna Haba w Polsce jest mało znana. Będzie miała fajną okazję, żeby przedstawić się szerszej publiczności. Owczarz jej jednak nie lekceważy. – Zanim ktoś zacznie spisywać Justynę na porażkę, to radziłabym przyjrzeć się tej zawodniczce. Jestem przekonana, że to będzie największe wyzwanie w mojej karierze – mówiła Karolina w rozmowie z PoGongu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Owczarz: Nie przejdą mi przez gardło słowa, że chcę walki o pas

Od Andrzeja Grzebyka oczekujemy kolejnego nokautu. On nie przyszedł do KSW, żeby wygrywać z rywalami pokroju Mariusa Zaromskisa. Litwin ma już 40 lat i do Polski wpadł po wypłatę. Możliwe, że jedną z ostatnich w MMA. Grzebyk nie powinien brać nadgodzin. Raz, dwa, trzy i powinno być po walce.

Karta walk KSW 56:

Walka wieczoru

185 lb: Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 SUB) vs Roberto Soldić (17-3, 14 KO, 1 SUB)

Karta główna:

205 lb: Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 SUB) vs Ivan Erslan (9-0, 5 KO, 1 SUB) – walka o pas mistrza KSW w kategorii półciężkiej

125 lb: Karolina Owczarz (3-0, 2 SUB) vs Justyna Haba (2-1, 1 KO, 1 SUB)

170 lb: Andrzej Grzebyk (17-3, 10 KO, 3 SUB) vs Marius Žaromskis (21-9, 14 KO, 1 SUB)

161 lb: Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 SUB) vs Francisco Barrio (7-1, 2 KO, 4 SUB)

Karta wstępna:

151 lb: Sebastian Rajewski (9-5, 4 KO) vs Filip Pejić (14-4, 9 KO, 3 SUB)

145 lb: Daniel Torres (10-4, 5 KO, 1 SUB) vs Max Coga (22-6-1, 8 KO, 11 SUB)

145 lb: Robert Ruchała (3-0, 1 SUB) vs Michał Domin (3-1, 2 KO, 1 SUB)

DODAJ ODPOWIEDŹ

Top Reviews

Video Widget

gallery