patryk szymański

MB Boxing Night 9: Niepokonany rywal dla Szymańskiego

Patryk Szymański poznał rywala, z którym zmierzy się 19 marca podczas gali MB Boxing Night 9: Spring Punch. Pięściarz z Konina po dwóch porażkach z rzędu tym razem sprawdzi się na tle niepokonanego Daniela Bociańskiego. Pojedynek odbędzie się na dystansie ośmiu rund i będzie jednym z głównych wydarzeń gali organizowanej przez Mateusza Borka.

W ostatnich latach Szymański z jednego zakrętu wpadał w kolejny. Wszystko zaczęło się komplikować pod koniec 2018 roku, gdy zdecydował się spróbować sił w kategorii średniej. Z pięciu pojedynków powyżej limitu wagi junior średniej – w której startował przez większą część kariery – wygrał do tej pory tylko jeden.

W kwietniu 2019 roku Szymański wziął udział w porywającej ringowej wojnie z Robertem Talarkiem. Doświadczony rywal lądował na deskach w pierwszych dwóch rundach, a niespełna pięć rund walki zaowocowało aż dziesięcioma nokdaunami, o których rozpisywały się nie tylko polskie media. Ostatecznie w górę powędrowała ręka Talarka, ale w tym pojedynku nie przegrał nikt, a najwięcej wygrali kibice.

Ostatnie dwa pojedynki Szymańskiego też dostarczyły dużych wrażeń. W listopadzie 2019 roku przegrał przed czasem z Andrijem Welikowskim, ale rywal wrócił na Ukrainę ze złamaną szczęką. W ostatnich dniach pięściarze znowu się spotkali – tym razem w sali treningowej. Polak przygotowuje się do walki w Kijowie w sali Wjaczesława Senczenki – byłego mistrza świata kategorii półśredniej, a ostatnio trenera.

19 marca najważniejszą postacią w narożniku będzie jednak Wojciech Komasa. Dla Szymańskiego to powrót do korzeni, bo właśnie pod okiem tego szkoleniowca osiągał największe sukcesy w karierze amatorskiej – z medalami mistrzostw Polski na czele. Plan powrotu został nakreślony już przed kilkoma miesiącami i gruntownie przemyślany.

– Decyzja zapadła już we wrześniu, To nie jest tak, że nagle po nowym roku wymyśliłem sobie powrót do ringu. To była świadoma decyzja i myślę, że jestem w lepszej formie niż przed ostatnimi pojedynkami. Przed kolejną walką nie chcę dużo gadać i obiecywać, bo co bym nie powiedział, to dam pożywkę krytykom. To moje życie – wiem na co mnie stać i po prostu liczę, że coś w tym moim boksie się odblokuje i wrócę na właściwe tory – tłumaczył Szymański w rozmowie z TVP Sport.

Przeczytaj także: Sędzia MMA: Byłem w szoku, gdy widziałem, co się dzieje w klatce

19 marca spotka w ringu ciekawego przeciwnika. Daniel Bociański tym pojedynkiem chce przedstawić się pięściarskiej Polsce. W dorobku 26-latka próżno szukać znanych nazwisk – wygrana z Szymańskim ma być przepustką do większych wyzwań. „Bocian” nawiązuje do swojego pseudonimu nie tylko nazwiskiem, ale także warunkami fizycznymi – mierzy 190 cm, a zasięg jego ramion przekracza 2 metry. Kogoś o takich gabarytach Szymański na zawodowstwie jeszcze nie spotkał.

Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund i odbędzie się w limicie kategorii superśredniej (76,2 kg). Polsko-polskie starcie poprzedzi główne wydarzenia gali MB Boxing Night 9: Spring Punch. W walce wieczoru Łukasz Wierzbicki sprawdzi się z Oskarim Metzem – niedawnym pogromcą Michała Syrowatki.

Tuż przed nimi na ring wyjdzie Robert Parzęczewski, który poszuka bokserskiego odkupienia w starciu z Facundo Nicolasem Galovarem. Kibiców rozgrzeją też inne ciekawe konfrontacje na poziomie krajowym – rewanż Kamila Bodziocha z Jakubem Sosińskim w wadze ciężkiej oraz starcie Kamila Młodzińskiego z Bartłomiejem Wańczykiem.

19 marca szansę dostaną również nowe twarze. Debiutujący na zawodowstwie Oskar Gryckiewicz (młodzieżowy mistrz Polski) w kategorii junior ciężkiej spotka się z byłym zawodnikiem MMA Łukaszem Bordewiczem. Formę Kacpra Salabury – mistrza Polski juniorów z 2017 roku – sprawdzi twardy i doświadczony kickbokser – Marcin Piegoński. Ostatnim znakiem zapytania na karcie jest rywal dla Sebastiana Ślusarczyka, który zostanie ogłoszony już za kilka dni.

Transmisja gali już w sobotę 19 marca na antenie TVP Sport oraz on-line na www.sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream.

Przeczytaj także: Jeśli ktoś mówi, że nie stresuje się walką, to jest kłamcą

MB Boxing Night 9: Spring Punch – aktualna karta walk:
Łukasz Wierzbicki (19-1, 7 KO) – Oskari Metz (12-0, 4 KO)
Robert Parzęczewski (25-2, 16 KO) – Facundo Nicolas Galovar (10-5-2, 7 KO)
Patryk Szymański (20-4, 10 KO) – Daniel Bociański (10-0, 2 KO)
Sebastian Ślusarczyk (8-1, 5 KO) – TBA
Kamil Bodzioch (7-1, 2 KO) – Jakub Sosiński (3-2, 1 KO)
Kamil Młodziński (13-5-4, 6 KO) – Bartłomiej Wańczyk (15-0, 7 KO)
Kacper Salabura (2-1) – Marcin Piegoński (1-1)
Oskar Gryckiewicz (debiut) – Łukasz Bordewicz (1-0, 1 KO)

informacja prasowa

DODAJ ODPOWIEDŹ

Top Reviews

Video Widget

gallery