Mike Tyson vs Roy Jones Jr

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. „Przyszła moda na walki emerytów”

54-letni Mike Tyson i 51-letni Roy Jones Junior stęsknili się za ringiem i wracają z bokserskiej emerytury. Mamy nadzieję, że nie wyjdzie z tego kabaret starszych panów i że obaj panowie cali i zdrowi wrócą do domu.

O opinię na temat walki Mike’a Tysona z Royem Jonesem Juniorem poprosiliśmy Ewę Piątkowską, byłą mistrzynię świata federacji WBC.

– Przyszła moda na walki emerytów i powroty pięściarzy po kilkunastu latach emerytury. Walkę Tyson vs RJJ traktuję w kategoriach rozrywki. Jestem ciekawa, jak się sprzeda PPV. Nie należy szukać tu sportu, raczej jakiegoś sentymentu kibiców.

Z dnia na dzień zmieniały się zasady walki, które do końca nie są jasne. Teraz nokaut jest już chyba dozwolony, ale liczony będzie miał dwie minuty na dojście do siebie. Jest to walka pokazowa, więc nie będą się bili na serio.

Jeśli szukać pozytywów, to może pokażą, że w ich wieku można zrobić dobrą formę i wyrzeźbić sylwetkę. Z ciekawości zobaczę, jak sportowcy w ich wieku się ruszają i jakie będzie tempo walki.  

Tyson wysoko zawiesił sobie poprzeczkę, publikując filmy, na których wygląda imponująco. W walce nie spodziewam się ani takiego tempa, ani jakiejś super wydolności. Myślę, że to będzie wyglądało jak trening techniki bokserskiej. Niby walka, ale bez chęci zrobienia sobie krzywdy.  

Na początku przyszłego tygodnia na PoGongu opublikujemy wywiad z Ewą Piątkowską. Rozmawialiśmy o boksie, MMA, ale też o strzelaniu i pistoletach!

DODAJ ODPOWIEDŹ

Top Reviews

Video Widget

gallery