„Uwielbiam być underdogiem. Chcę przywieźć pas do Polski”

– Nie interesuje mnie czy on będzie coś gadał, czy będzie się śmiał. Mam plan, który zakłada moją wygraną i to jest dla mnie najważniejsze. Ja będę normalny jak zawsze. Okolie gada głupoty w mediach społecznościowych, ja nie chcę tego robić – mówi Krzysztof Głowacki przed walką o pas WBO wagi junior ciężkiej, która odbędzie się w sobotę w Londynie.

Nie walczyłeś od czerwca 2019 roku. Pewnie czujesz duży głód walki?

Krzysztof Głowacki: Głód jest niesamowity, ale już za parę dni wyjdę do ringu. Do Londynu wybieram się w zwycięskim nastroju, jadę tam po wygraną. Chcę przywieźć pas do Polski, innej opcji nie biorę pod uwagę. Tylko to mam w głowie.

Lubisz walczyć na terenie wroga?

Uwielbiam, gdy jestem underdogiem. To mnie motywuje. Londyn to będzie bardzo trudny teren. Ściany będą pomagać przeciwnikowi, ale jesteśmy na to gotowi. Janek Błachowicz też był spisywany na straty, a udowodnił, że polska siła to jest coś wielkiego. Jego wygrana dała mi jeszcze więcej pewności siebie.

Nastawiasz się na to, że w Londynie musisz wygrać przed czasem?

Nie, na punkty też mogę wygrać.

Już wszystko wiesz o najbliższym rywalu?

Obejrzałem dużo jego walk. Więcej nie muszę o nim wiedzieć. W trakcie sparingów zastanawiałem się, jakby on zaboksował w danej sytuacji i co by zrobił. Cały czas miałem go przed oczami. Teraz skupiam się na tym, co będzie w ringu.

Jakie wrażenie zrobił na tobie Okolie w walce z Nikodem Jeżewskim?

Żadnego nie zrobił, bo spodziewałem się, że tak zaboksuje. Nikoś trochę słabo wypadł, stanął za podwójną gardą. Ale łatwo się ocenia z boku, trudniej zrobić w ringu. Okolie w żadnej walce nie zrobił na mnie wrażenia, bo nie pokonał nikogo dobrego z czołówki. Zrobiłby na mnie wrażenie, gdyby pokonał Briedisa czy Usyka, bo to są prawdziwi mistrzowie.

Czego nie możesz robić w walce z Brytyjczykiem?

Nie mogę stanąć za podwójną gardą, ale nie mogę też iść jak kołek do przodu za podwójną gardą i przyjmować jego ciosów.

Jak sądzisz, w jaki sposób Okolie będzie się zachowywał na konferencji prasowej czy podczas ważenia?

Nie interesuje mnie czy on będzie coś gadał, czy będzie się śmiał. Mam plan, który zakłada moją wygraną i to jest dla mnie najważniejsze. Ja będę normalny jak zawsze. Okolie gada głupoty w mediach społecznościowych, ja nie chcę tego robić.

Jakich miałeś sparingpartnerów?

Skupiliśmy się na tym, żeby sparingpartnerzy byli silni i z dużym zasięgiem ramion. Ale trudno było znaleźć podobnych do Okoliego, bo on ma niewygodny styl. Ale Okolie też pewnie miał problem z doborem sparingpartnerów pode mnie. Mógł znaleźć mocno bijącego mańkuta, ale nie znalazł takiego jak ja.

Do Londynu lecicie w innym składzie personalnym niż zwykle. Stanowi to dla ciebie problem?

Fajnie jakby byli z nami Paweł Gasser i moja Ania, która zawsze mnie wspiera. Będzie brakowało też wielu innych bliskich mi osób, które zawsze były ze mną na walkach. Cieszę się, że będzie mój brat, bo przy nim czuję się pewniej. Mamy takie czasy i nic na to nie poradzę. Trzeba się do tego dostosować.

A Andrzej Wasilewski będzie na walce?

W sobotę był u mnie w mieszkaniu i mówił, że raczej nie przyleci, bo może być ze mną tylko pięć osób. Przepraszał bardzo i dlatego przyjechał do mnie, żeby się pożegnać, gdyby jednak nie mógł przylecieć. Pierwszy raz nie będzie promotora na mojej walce. Takie mamy czasy, trzeba się do nich dostosować.

Po raz pierwszy będziesz też walczył przy pustych trybunach. Będzie ci brakowało kibiców?

Fajnie, jakby kibice byli, bo robią atmosferę. Dzięki temu skacze adrenalina. Nie wiem, jak będzie teraz. Muszę się dostosować do warunków. Na pewno lepiej będzie słychać narożnik, ale głos trenera wyłapywałem nawet, jak kibice byli na trybunach. Trenera nie słyszałem tylko w szóstej rundzie walki z Huckiem, ha ha. Nawet nie pamiętam końca tej rundy.

Na koniec zapytam o zdrowie. Jak się czujesz po koronawirusie?

W trakcie choroby czułem się fatalnie, nie mogłem oddychać. Przez trzy tygodnie nic nie robiłem, w ogóle nie wychodziłem z domu. Wszystko mnie bolało. Później przez długi czas podczas treningów dusiło mnie w klatce piersiowej. Dopiero w styczniu doszedłem do siebie. Teraz jest super, czuję się bardzo dobrze i nic mi nie dolega. To jest najważniejsze.

Rozmawiał: Krzysztof Smajek

Przeczytaj także: Łapin: Takie walki mnie nakręcają, bo zdaję sobie sprawę ze stawki

DODAJ ODPOWIEDŹ

Top Reviews

Video Widget

gallery